משפחת הופמן

שוקי הופמן - ילידת 1952. עוסקת במחול וכוריאוגרפיה כ-35 שנים. .
בעבר הייתה אחראית על המחול בעיריית ירושלים ואף קיבלה תעודת עובד מצטיין מראש העיר דאז טדי קולק ז"ל. היא פיתחה את החוגים העירוניים וייסדה בעיר "במות חופשיות", ניהלה אמנותית את להקת "הורה ירושלים" וזכתה להכרה בארץ ובעולם. שוקי יצרה כוריאוגרפיות ללהקות שונות ברחבי הארץ והעולם: אנחנו כאן-ת"א, להקות משגב, הורה אשקלון, תזוזה בקרית מלאכי, להקת להבים בדרום, להקות קרית שמונה וכן ללהקות יהודיות בברזיל, באנגליה, בקנדה ועוד.

שוקי הקימה ב"מחולה" את הלהקות הייצוגיות, הידועות בארץ ובעולם ברמתן הגבוהה ביותר, ושימשה כמנהלת האמנותית של הלהקה הבוגרת כ-15 שנים. להקות "מחולה" זכו בניהולה האמנותי בשלל פרסים, ביניהם מדליית הכסף היוקרתית בפסטיבל דיז'ון שבצרפת מבין 40 מדינות. גם בתחרויות המחול השונות בארץ (פסטיבל כרמיאל, תחרות להבה, תחרויות רמת השרון, מודיעין ועוד), זכו להקות מחולה שבניהולה בפרסים רבים, בזכות ליווי אמנותי צמוד שלה, לדור כוריאוגרפים ומורים שצמחו במחולה.

בשנת 1999 נבחרה על ידי משרד החוץ הישראלי, הלהקה הבוגרת של "מחולה" בניהולה האמנותי של שוקי, להיות המיצג החי של מדינת ישראל בדיסניוורלד (אורלנדו-ארה"ב) לכבוד המילניום. זאת, לאחר תחרות שערך משרד החוץ בין כל הלהקות המובילות בארץ. הביתן הישראלי, שכלל את מופע להקת מחולה, משך בחודש ימים אלפי צופים מרחבי העולם.
כל הכוריאוגרפיות במופע שנבחר היו פרי יצירתה של שוקי.

שוקי ביימה והפיקה מופעים רבים, ביניהם מופעים של משרד החינוך, של עיריית ירושלים, הפיקה ערבים בפסטיבל כרמיאל, יצרה כוריאוגרפיות בטקסים ממלכתיים מרכזיים כמו טקס הדלקת המשואות וטקסי תגלית, ביימה אירועים גדולים בקיסריה, בלטרון, באצטדיון טדי וכן בהפקות פרטיות מגוונות. שוקי אחראית גם לניהול אמנותי של כל מופעי להקות "מחולה" בתיאטראות השונים ברחבי הארץ כולה.

במקביל, הכשירה מורים רבים שהפכו עם הזמן לשם דבר בתחום המחול, העבירה הרצאות אורחות באקדמיה בירושלים, במכללה האקדמית בוינגייט ובכנסים מקצועיים שונים. שימשה שופטת בפסטיבל ישראל וכן בבחינות מחול של מוסדות שונים ומגמות מחול. יצירותיה בתחום המחול הישראלי והפולקלור, שחלקן הועלו לראשונה לפני כ-30 שנים ידועות בארץ ומבוצעות בלהקות מובילות עד היום, ביניהן: סחרחורת, טריו, עת קציר, לא תפגע בי עין הרע, לירושלים, לא עוזב את העיר ועוד.

בנוסף להיותה כוריאוגרפית מובילה, יצרה שוקי העמדות רבות - תיאטרון החאן בירושלים, מחזמר "הנה הלהקות", תוכניות טלוויזיה (האח הגדול, ארץ נהדרת, צופית גרנט, הגבעתרון ועוד).
בנוסף היא אחראית לכוריאוגרפיות של מופעי תיירות רבים בירושלים - ממועדוני "ירושלים של זהב" ו"החאן הירושלמי" בשנות ה-70 וה-80 ועד למופעי"הצברים" בי.מ.ק.א -ירושלים בשנים האחרונות.

ב-2006 קיבלה שוקי מ'אמנות לעם' את פרס ריקוד השנה על יצירתה "עדיין כאן"- דואט מרגש שהועלה בפסטיבל כרמיאל לכבוד שושנה דמארי.
ב-2008 הוענק לה פרס "יקיר ירושלים" בזכות גידול דורות רבים של רקדנים ומורים על "תרומה רבה לפיתוח תחום המחול בקרב בני גילאים שונים ויצירת מוקד תרבותי ואמנותי מוביל בעיר הבירה ירושלים" (לשון אות ההוקרה)

שוקי אחראית על מרבית עיצובי התלבושות של להקות מחולה, ובנוסף היא גם עוסקת בציור ופיסול.
 
שלומי הופמן - יליד 1950.
שלומי מופקד על הפן הניהולי של רשת בתי הספר "מחולה" על כל המשתמשע - ניהול צוות העובדים, פעולות השיווק, תקציבים, שיטות העבודה, הלהקות היצוגיות ומשמש כמנכ"ל הרשת שהקים.
במסגרת זו היה אחראי שלומי על הפקת מאות מופעים, תפעול וניהול של אירועים רבים, הוצאת משלחות לארה"ב, לסין, לקנדה ולמרבית ממדינות אירופה- בהם השתתפו הרקדנים בקורסי מחול ובפסטיבלים יוקרתיים. בארץ אחראי שלומי להפקת כנס המחול הגדול ביותר לרקדנים בני נוער המתקיים מידי שנה באילת במלון קלאב הוטל.

את דרכו החל שלומי כאקורדיוניסט של תנועות נוער ולהקות מחול. במסגרת עבודתו כאקורדיוניסט ליווה את שוקי בהרקדות רבות של תנועות נוער ואחר כך במופעי התיירות הירושלמים במועדוני החאן וירושלים של זהב. בהמשך, מונה שלומי למנהל מרכז המחול הירושלמי דאז, "בית רינה ניקובה בירושלים". במקביל, שימש בעיריית ירושלים כמנהל תזמורת הנוער העירונית ובית המוסיקה. בסוף שנות ה-70 קיבל לידיו לנהל את להקת "הורה ירושלים" העירונית, במקביל לתפקידה של שוקי כמנהלת האמנותית, וביחד הם הצעידו את הלהקה לשיאים חדשים בארץ ובעולם.

כיום משמש שלומי כמקים ומנהל בפועל של שלוחת מחולה גני תקווה החדשה וכן כמנכ"ל הרשת כולה, במקביל לכנסי אילת שממשיכים לרוץ בהצלחה גדולה משנת 2005.

שלומי הוא איש החזון מאחורי הקלעים של העשייה האמנותית, והוא מנהל, מכוון ומוביל את מאות העובדים והמורים במהלך השנים וכן את אלפי התלמידים ובני משפחותיהם.


שוקי ושלומי נשואים משנת 72' ומגדלים שלושה ילדים- יניב, יעל ונועה. שלושתם רקדנים.
יניב הבכור נשוי לדורית- רקדנית ומורה ב"מחולה", יעל נשואה לשי - איש מוסיקה. ונועה, הקטנה לבית הופמן, חיילת ובת זוג של יונתן- זמר ומוסיקאי. שוקי ושלומי כבר סבא וסבתא ל - אדר וגיא.


 
יניב הופמן - הבן הבכור של בני הזוג הופמן, יליד 1976. יניב רוקד כל חייו, כבן לאמא כוריאוגרפית ואבא מוסיקאי הוא ירש חינוך של אהבה למחול ומוסיקה מגיל צעיר מאוד. את דרכו החל בלהקות "הורה ירושלים" שם היה סולן שנים רבות, ובמקביל למד נגינה בפסנתר בקונסרבטוריון. בגיל 17 הצטרף למפעל החיים של הוריו כרקדן בלהקת "מחולה" היצוגית וכמדריך צעיר בלהקות השכונתיות. מאז, מפתח יניב קריירת מחול עשירה ב"מחולה" ומחוצה לה.

במהלך השנים השתלם יניב במרכזי המחול הגדולים בעולם (ניו-יורק, לונדון, מדריד, ת"א) ורכש יסודות אצל מורים רבים במגוון סגנונות. בהמשך רקד והיה מסולני להקת "פרסקו" של יורם כרמי, לצד פרויקטים יוקרתיים במחול. בין היתר נבחר יניב לפרוייקט "דאנס אירופה 2003" מטעם האקדמיה למחול לונדון בשיתוף סוזן דלל במופע המדובר "אך הבתולה הייתה זמינה יותר" של אחד הכוריאוגרפים הבכירים בעולם- חביאר דה פרוטס. בהמשך הופיע יניב במופע "גרגוילס" של עידו תדמור - הלהקה.
במקביל היה סולן בלהקת "מחולה" ומורה בכיר בלהקות "הניצנים". יניב זכה בפרסי מחול וכוריאוגרפיה בתחרויות בארץ ובחו"ל ביניהם 4 פרסי מחול על היצירה "אל עיר אבנים" בפסטיבל כרמיאל, פרסי כוריאוגרפיה ואהדת הקהל בתחרות בקפריסין ועוד. בשנת 2011 קיבל את פרס לאה פורת גור במחול מטעם משרד התרבות והחברה הארצית למתנסים, כשזכה במקום הראשון בארץ עם היצירה "חד גדיא".

במסגרת מחולה, היה שותף ראשי ליצירת הכוריאוגרפיות לטקס המרכזי של יום העצמאות- טקס הדלקת המשואות בהר הרצל (2002,2005,2007,2008). במקביל, שימש ככוריאוגרף בהפקות אינספור - תגלית, מסע אחר, משרד התיירות, משרד החינוך, פסטיבל כרמיאל, תוכניות טלוויזיה, באירועים של משרד החוץ , של הסוכנות היהודית וכמובן בימוי וכוריאוגרפיות בהפקות הרבות של "מחולה" בתיאטראות ברחבי הארץ והעולם.

בתחום הטלוויזיה החל יניב כילד צעיר כשנבחר להוביל פרסומת של זהירות בדרכים, אח"כ השתתף בתוכניות הבוקר "שעת כושר". כבוגר השתתף בפרסומת של לוצ'י, במופע המבוגרים של ציפי שביט, בתצוגת אופנה של קרוקר, בטקסי נערת השנה לצד יעל בר זהר, דנה אינטרנשיונל ואחרים. בחלק מההפקות היה אחראי גם לצד הכוריאוגרפי.
בשנת 2005 שימש ככוריאוגרף בעונה הראשונה של התוכנית "נולד לרקוד" וב2008 בתכנית "מלחמת העולמות"- "לא נפסיק לרקוד. בתחום המסחרי עבד יניב עם חברות הפקה ובימאים רבים, כשיצר להפקות כמו: תדיראן, לוטו, haier-מסכי טלוויזיה, קרוקר, מכבי, yes, סמסונג ועוד ועוד.

כמורה בכיר למחול מוזמן יניב מידי להעביר סדנאות, כוריאוגרפיות ושיעורי אורח במגמות מחול ומרכזים מובילים בארץ - תלמה ילין, תיכון בליך, בית הספר למשחק-בית צבי , המגמה בתיכון אלון, להקות משגב/אשקלון/ קרית שמונה/ קרית מלאכי/ להבים, לימד במגמות המחול בחולון, ביבנה, בירושלים - אקדמיה תיכון, קורס הקיץ של סטודיו B, כנסי אילת 2005-2011, ועוד. העביר קייטנת מחול בקהילה היהודית בלונדון וכן שיעורי מחול למשלחות מקנדה, ברזיל ועוד.

משמש כרכז הקורסים להסמכות מדריכי ג'אז של המכללה בוינגייט החל משנת 2005, ובמסגרת זו אחראי על הכשרה וגידול של דורות של מדריכים למחול. שימש כבמאי ומפיק של טקס הסיום העירוני של כיתות ו' של עיריית רמת השרון בניצוח על מאות ילדים באצטדיון הטניס, הפיק קורסי קיץ למחול של רשת מגוונים-רמה"ש, הפיק את מרתון הג'אז הארצי בת"א (במועדון הספורט באונ' ת"א), ניהל השתלמויות למורים בפועל מטעם וינגייט, העביר הרצאות מחול במכללה למנהל, בקורס כוריאוגרפים של האוניברסיטה, בשיעורי וינגייט ועוד.
לצד כל העשייה ממשיך כמובן לשמש כמנהל האמנותי וכוריאוגרף הבית בלהקות הייצוגיות של "מחולה" לצד תפקידי ניהול של סניפי "מחולה- רמת השרון" ו"מחולה- ת"א".

בעל B.A בתקשורת וניהול עם התמחות בתקשורת המונים.
 
דורית הופמן - ילידת 78. החלה את דרכה בלהקת "ניצני-מחולה" עם הקמתה בשנת 91'. מאז שימשה כסולנית בכל להקות "מחולה" ובייחוד בלהקה היצוגית הבוגרת, במשך כ-10 שנים. במסגרת זו הופיעה ברחבי הארץ והעולם בבמות הנחשבות ביותר, בפסטיבלים ובאירועים יוקרתיים.
במקביל, זוהתה כרקדנית כשרונית בעלת יכולת הדרכה וקיבלה דורית כבר בגיל צעיר להדריך להקות ילדים רבות ב"מחולה", בתחילת הדרך כמדריכה צעירה, ובהמשך כמנהלת אמנותית. דורית לימדה בשלוחות "מחולה" בגילה, במבשרת, במעלה אדומים ובקרית היובל. בהמשך הצטרפה לצוות המורים של "מחולה" ירושלים בשלוחה המרכזית במושבה הגרמנית, עד שהפכה למנהלת האמנותית של להקת "נעורי מחולה ירושלים" שידועה בהישגיה וברקדניה המעולים.
במהלך השנים התמחתה דורית בעבודה עם ילדים בשלל הגילאים והקבוצות שלה הן מהמבוקשות ב"מחולה". במהלך השנים יצרה דורית כוריאורגפיות רבות ללהקות הילדים והנוער, וללהקות היצוגיות. המוכרות שבהן: שיר ארץ, קול תפילותיי, מאסטרשף, מעגל מתופפים ועוד. במהלך השנים זכתה דורית בפרסים, בינהם מקום שני בתחרות המחול בכרמיאל 2010 על היצירה רוקסן.

במקביל רקדה דורית בלהקת "מיומנה" ובמשך שנתיים הופיעה במסגרת הלהקה, במופע המקורי והמצליח של כל הזמנים. בין היתר כיכבה בפיינל- פור ששודר בערוצי טלוויזיה בכל העולם. דורית המשיכה לפתח עצמה כמורה, השתלמה והעשירה עצמה בשיעורי מחול רבים בסגנונות שונים במרכזי המחול הגדולים, ביניהם: סטפס סטודיו, ברודווי דאנס סנטר, פיין אפל בלונדון ועוד.

במהלך השנים העבירה דורית סדנאות ושיעורי מחול ברחבי הארץ. בין היתר לימדה במרכז המחול בשהם, בתיכון אלון, בלהקת להבים, בלהקות משגב, בקרית שמונה, קרית מלאכי ועוד. כמו כן העבירה שיעורים רבים בכנסי המחול המרכזיים באילת משנת 2006. בשל הרקע המגוון שלה מלמדת דורית סגנונות רבים- לצד מחול ישראלי ומודרני מעבירה דורית סדנאות גם של מחזות זמר, תיפוף גוף, אפרו ג'אז, פולקלור, ג'אז מודרני ועוד.
במהלך השנים הייתה דורית שותפה מרכזית לתהליכי היצירה של "מחולה" ויצרה בין היתר לטקסי הדלקת המשואות בהר הרצל כארבע פעמים, לאירועי תגלית, למופעי הפתיחה הגדולים של פסטיבל כרמיאל, לפרמיירות של להקות מחולה, להפקות מסחריות שונות (קרוקר, YES, תוכניות טלוויזיה) ועוד.

לאורך השנים, הפכה דורית לשותפה בכלל העשייה של הרשת - עזרה בניהול, שיווק, עיצובים ותכנים אמנותיים. מחוץ למחולה, שותפה דורית לצוות ההוראה של חטיבת הביניים "זאב" בהרצליה ומלמדת במסגרת התוכנית היחודית "ללמוד אחרת". דורית גם השתתפה בניהול קורסי הקיץ של רשת מגוונים רמה"ש. כמו כן ערכה דורית את פסקול המופע "בונקר" של להקת פרסקו וכן מופעי סיום של מגמת המחול כפר סבא.

בשנים האחרונות מתמחה דורית גם בעיצוב גראפי ובעריכות מוסיקליות למחול, והיא אחראית למירב הפירסומים של "מחולה". בנוסף עורכת מוסיקות למגמות מחול ומעצבת גרפית לאירועים שונים.
בעלת BA בתקשורת וניהול, התמחות בשיווק ופרסום.

יניב ודורית הכירו במחולה כשרקדו יחדיו בלהקה היצוגית. התחתנו בשנת 2003 בחתונה מלאת רקדנים. מאז נולדו להם אדר וגיא - הנכדים לבית משפחת הופמן.

 
יעל הופמן - ילידת 81. החלה את דרכה במחול בגיל צעיר מאוד בחוגי בלט. בכיתה ב' הצטרפה לבי"ס המשפחתי כרקדנית בלהקת "ניצני מחולה" כשרק נפתחה. לאורך השנים רקדה בכל להקות מחולה- פולקלור וג'אז, ובמסגרת זו נסעה והופיעה ברחבי העולם, באירועים גדולים כמו המילניום בדיסניוורלד ובמכבייה.
מכאן, החלה יעל את דרכה בהדרכה כשקיבלה ללמד קבוצות שונות של "מחולה" בסניפי גילה, מבשרת, קרית היובל והמושבה הגרמנית . במקביל, עבדה יעל במסגרת "קרן קרב" בבתי ספר יסודיים בירושלים בשעות הבוקר.
במהלך השנים, השתלמה יעל אצל בכירי המורים במסגרות שונות בארץ, ביניהם: נעמי פרלוב, טליה פז, יורם כרמי, אורן מנצורה וכן גם בקורסי קיץ באירופה ובארה"ב off dance בצרפת, פיינאפל בלונדון ואלווין איילי בניו יורק.
בשנת 2004 החלה את לימודי התואר שלה במסגרת סמינר הקיבוצים, במסגרתו לימדה בלט קלאסי בביה"ס גימנסיה -הרצליה בת"א, וכן שיעורי מודרני בביה"ס אחד-העם בפתח תקווה. בנוסף, שימשה כאסיסטנטית של נעמי פרלוב בשני כנסי מרתון ג'אז ארצי באוניברסיטת ת"א, העבירה שיעורים בכנס המחול באילת, לימדה בקייטנות מחול של רשת מגוונים רמה"ש ועוד.

לאחר שסיימה את תואר המחול (B.A) וקיבלה תעודת הוראה של משרד החינוך משמשת יעל כמייסדת ורכזת מגמת המחול בחטיבת "זאב" בהרצליה מטעם אשכול פיס שהפכה לשם דבר באיזור, וכן ככוריאוגרפית של הלהקה הייצוגית בשוהם.
בשנת 2009 הקימה יעל את להקות "מחולה רמת השרון" ומאז היא משמשת מורה בכירה של בית הספר ומגדלת דורות של רקדנים.
בכל אותן מסגרות יצרה יעל ריקודים רבים לכל הגילאים, הפיקה מופעים, ביימה טקסים והפכה למורה מבוקשת מאוד בתחומה.

יעל נשואה לשי אלפסי - איש סאונד.
 

נועה הופמן - הצעירה לבית משפחת הופמן, ילידת 92. כבת הזקונים של המשפחה ינקה נועה מכל הכיוונים חינוך ואהבה למחול. כל חייה סבבו סביב תחום זה.
בשנות ילדותה רקדה בלהקות הילדים של מחולה, ומהר מאוד הפכה לסולנית "מחולה".
בכיתה ז' התקבלה ללימודים בתיכון האקדמיה בירושלים, שם למדה כ-6 שנים עם מיטב המורים למחול וסיימה כמצטיינת את הבגרות במחול.
הן במחולה והן בתיכון האקדמיה, התנסתה נועה בחומרים של מיטב היוצרים בינהם ירי קליאן, אוהד נהרין, רמי באר, עידו תדמור, ג'רום רובינס ועוד.
בכיתה יב' נבחרה עבודת הכוריאוגרפיה ראשונה של נועה להופיע בערב עבודות מצטיינות בסוזן דלל.
במהלך השנים הללו הופיעה נועה מעל כל במה אפשרית ברחבי הארץ ואף בחו"ל.

בהמשך, התקבלה נועה לפרויקטים של מצויינות של להקות בת שבע והקיבוצית. כשהתגייסה לצה"ל קיבלה "רקדן מצטיין" מצה"ל.

נועה התקבלה מתוך מאות רקדנים, לקחת חלק בהפקה היוקרתית של תיאטרון הקאמרי "קברט" ובמסגרת זו עבדה עם הכוריאוגרף הבינלאומי חבייר דה פרוטס, והופיעה לצד אמנים מהשורה הראשונה (איתי תיראן, מיקי קם, אקי אבני ועוד).
חולקת זוגיות עם יונתן ארצי - שעוסק במוסיקה ומתחיל את לימודיו ברימון.

צרו אתנו קשר עכשיו:







 
© כל הזכויות שמורות - "מחולה" - רשת בתי ספר למחול - קרדיטים